Odborný článok v Daibau.sk

Moderný apartmán

Odborný článok v Daibau.sk

Prispeli sme odbornou radou do článku „Ako vám interiérový dizajnér pomôže vytvoriť vysnívaný domov“. Článok je uverejnený v časti INTERIÉROVÝ DIZAJN v online časopise spoločnosti Daibau.sk:

1. Ako v súčasnosti vyzerá jeden moderný rodinný dom a aké sú najvýraznejšie módne trendy v interiérovom dizajne?

Svet interiérového dizajnu prežíva fascinujúce zmeny, ktoré nás vtiahli do éry individualizmu. Nové trendy nám prinášajú možnosť vytvárať štýlové, pohodlné a osobité interiéry. Prírodné prvky sa stávajú základným stavebným kameňom moderných domov – použitie dreva, kameňa a ratanu na nábytok a doplnky, pričom organické tvary pridávajú do priestoru harmóniu a mäkkosť. Inšpiráciu čerpáme z prírody aj vo farbách – odtiene hnedej farby, prírodné zelené a neutrálne farby vytvárajú príjemnú atmosféru a pohodlie. Zapojenie prírody do interiéru prostredníctvom rastlín, zelených stien a vertikálnych záhrad nám prináša do života pocit živosti a pokoja. Udržateľnosť je ďalším dôležitým aspektom, dbáme na ekologické materiály a riešenia, ktoré prispievajú k udržateľnému životu.

Obývacia izba sa stáva srdcom domáceho života, tu kladieme dôraz na pohodlie a flexibilitu s veľkými pohodlnými sedacími súpravami a multifunkčným nábytkom. Minimalistický štýl teraz kombinujeme s osobnými prvkami a farebnými dekoráciami, čím vytvárame unikátnu a sofistikovanú atmosféru.

V roku 2023 sa v interiérovom dizajne otvára veľa možností, ktoré nás inšpirujú a povzbudzujú k experimentovaniu s rôznymi štýlmi, vytvárať unikátne interiéry, ktoré odrážajú našu osobnosť a šarm. Nebojte sa sledovať vlastnú kreativitu, cieľom je vytvoriť si domov ako jedinečné miesto, kde sa budeme cítiť pohodlne a spokojne. V nových trendoch sa skrýva príležitosť pre každého, aby si vytvoril domov, ktorý dokonale odráža jeho životný štýl.

Moderná kuchyňa
Moderná kuchyňa
2. Prečo by sme mali zveriť dizajn interiéru do rúk odborníkovi?

Zariaďovanie nového bývania je fascinujúci a náročný úkon, ktorý si vyžaduje dokonalé plánovanie a estetický cit. Našťastie, existujú odborníci, ktorí sa špecializujú na vytváranie originálnych a unikátnych interiérov, aké nikde inde nenájdete. Interiérový dizajnér je tým pravým človekom, ktorý dokáže vaše predstavy a potreby premeniť na realitu, a to so zreteľom na aktuálne trendy a nadčasový charakter interiéru. Spolupráca s interiérovým dizajnérom vám ušetrí čas a stres, ktorý by ste strávili hľadaním vhodných nábytkových kúskov, materiálov a dekorácií. Disponuje prehľadom a skúsenosťami, pomôže vám vybrať optimálne prvky pre váš domov a vytvorí vám domov, ktorý bude presne podľa vašich predstáv.

V spolupráci s odborníkom tak získate interiér na mieru, ktorý bude odrážať váš jedinečný štýl, ktorý odolá plynúcim trendom. Investícia do spolupráce s interiérovým dizajnérom je investíciou do vášho pohodlia a spokojnosti. Vaša nová rezidencia sa zmení na miesto plné radostných emócií a úžasného komfortu, pretože každý detail bude navrhnutý len pre vás a váš jedinečný domov.

škandinávsky dizajn
3. Čo je škandinávsky dizajn a prečo je obľúbený?

Škandinávsky dizajn sa od svojho vzniku v 20. storočí stal fenoménom, ktorý získal obľubu po celom svete. Jedinečná kombinácia funkčnosti, jednoduchosti, estetiky a prepojenia s prírodou ho robia neodolateľným. Jeden z hlavných znakov škandinávskeho dizajnu je minimalizmus. Vyznačuje sa čistými líniami, skromným nábytkom a nedekorovanými priestormi, čo prináša do domova vzdušnosť a jednoduchosť. Dominujú tu svetlé a neutrálne tóny, ako biela, béžová, sivá a prírodné drevené farby. Tieto farby pridávajú do interiéru príjemnú atmosféru, vizuálne zväčšujú miestnosti a zároveň pôsobia upokojujúco.

Obývacia izba

Škandinávsky dizajn je veľmi flexibilný a prispôsobivý rôznym štýlom a preferenciám. Jeho jednoduchosť a neutralita umožňujú kombináciu s inými štýlmi a osobnými prvkami, čo umožňuje jedinečný a originálny interiér. Jednoduchosť a nadčasový vzhľad interiéru zaručujú, že interiér bude vždy vyzerať elegantne a aktuálne, a to bez potreby častých zmien a úprav.